MÜZİK OKULLARINA HAZIRLIK EĞİTİMİ

Konservatuvarlar, Güzel Sanatlar Liseleri, Müzik Eğitim Fakülteleri......

MÜZİK ALANINDAKİ BİR ÇOK YETENEKLİ BİREY, BU YETENEKLERİNİ DAHA ETKİN KULLANMAK, GELİŞTİRMEK VE MÜZİĞİ MESLEK EDİNMEK AMACIYLA; KONSERVATVARLAR, GÜZEL SANATLAR LİSELERİ, GÜZEL SANATLAR FAKÜLTELERİ VE ÜNİVERSİTELERİN MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMLERİNDE EĞİTİM GÖRMEYİ HEDEFLİYORLAR.

Müzik Okulları genel olarak Haziran-Ağustos ayları arasında yapılan Genel Yetenek Sınavları ile öğrencilerini seçmekte. Bu sınavların içerikleri her nekadar hedeflediğiniz okullara göre değişiklik gösterse de, sınavlarda 4 sese kadar Müzikal İşitme, Ezgi, Ritm, Solfej nerdeyse standartlaşmış durumda. Ancak girmek isteyeceğiniz okullara görede bir entrümanı çalabilmek, şan bölümü hedefliyorsanız bir aryayı söylebilmek, müzik öğretmenliği için dikte yapabilmek gibi farklı dallarda eğitim almanızı gerektircek bir çok alt alanda karşınıza çıkıyor.

Burak Sancar Sanat Merkezi olarak, müzik okulları hazırlık kurslarımızda sizleri öncelikle Müziksel İşitme, Ezgi, Ritm derslerinden oluşan 12 saatlik temel eğitim programına alıyoruz. Bu programda gelişiminize göre, eğitmenlerimizin rehberliğinde girmeyi hedeflediğiniz okullara yönelik ihtiyaçlarınızı belirleyerek, 20 ila 40 saat arasında değişebilen kişiye özel Hedef Eğitim Programı'na başlatıyoruz. Kurslarımıza başmadan önce ücretsiz olarak sunulan yetenek testi ve tanışma dersleri için randevu almanız gerektiğini unutmayın.

 

MÜZİK OKULLARI HAZIRLIK KURSLARI


1. Temel Eğitim Programı

Temel Eğitim Programı; 1,2,3,4 ses müziksel işitme, ezgi tekrarı ve ritm duygusunu mükemmelleştirmeyi hedefleyen Müzik Okulları Hazırlık Kursları'mızın başlangıç basamağıdır. Dersler haftada 2 gün ve birer saat özel ders şeklinde yapılır. Toplam program 12 saattir. Ders gün ve saatleri öğrenciye göre özel olarak programlanır.


2. Hedef Eğitim Programı

Hedef Eğitim Programı; Öğrecinin Temel Eğitim Programı'nda göstermiş olduğu gelişime ve kabul edilmeyi hedeflediği okullara göre özel olarak hazırlanmaktadır.
Örneğin; Gazi Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünü hedefleyen bir öğrenci için Müziksel İşitme (1,2,3,4 ses), Ezgi, Ritm, Solfej, İstiklal Marşı'nı söyleme, seçilen iki eseri seslendirme ve Enstrümanıyla seçilmiş eserleri çalabilmeyi hedefleyen bir ders programı oluşturulurken, aynı okulun Türk Müziği Konservatuvarı'nın Çalgı Eğitimi bölümüne hazırlanacak bir öğrenciye ise sadece Müziksel İşitme (1 ve 2 ses), Ezgi, Ritm ve Çalgı İcrasından oluşan bir program hazırlanır. Hedef Eğitim Programı'ndaki eğitim genel olarak 40 ile 60 ders saati aralığında tamamlanabilmektedir, haftalık ders saatleri ise hazırlanan programın yoğunluğuna göre belirlenmektedir.

Sanat merkezimizdeki Müzik Okulları Hazırlık programlarına katılabilmek için öncelikle ücretsiz olarak sunulan, Müziksel İşitme, Ezgisel İşitme ve Ritimsel İşitme yeteneklerinizi ölçmeyi hedefleyen tanışma derslerine katılmanız gerektiğini unutmayın.
Randevu için 0 312 418 18 31 nolu telefonumuzdan Saat 10:00-20:00 arasında bize ulaşabilirsiniz.Müzik Okulları Hazırlık kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim formunu doldurabilirsiniz.

 

VİDEO GALERİSİ

Klasik Gitar öğrencilerimizin ders ve etkinliklerde çekilmiş video örnekleridir..

Sena Dedeoğlu

Beril Ateşli

Efe Hatinoğlu


Deniz Karaca

Meral Şenses

Gözde Yazıcı